Importanta calificarii personalului didactic de la gradinita.

Importanta calificarii personalului didactic de la gradinita

Gradinita particulara Start for Kids constientizeaza importanta unui personal calificat in cadrul gradinitei, cu vasta experienta in relationarea cu copiii. Din acest motiv gradinita Start for Kids isi selecteaza personalul cu mare atentie, in baza unor criterii obiective dar ferme, de la educatoare pana la ingrijitoare.

Cu ajutorul personalului gradinitei ales pe spranceana, gradinita isi poate desfasura activitatile sub egida unei inalte calitati, conform celor mai exigente standarde europene din domeniu. Proiectul gradinitei particulare Start for Kids este dezvoltat el insusi in baza fondurilor europene.

La gradinita particulara Start for Kids copiii beneficiaza de invatamant prescolar de o calitate superioara, ce respecta programa Ministerului Educatiei dar si toate standardele si normele impuse de ARACIP.

Totusi, gradinita Start for Kids nu se limiteaza la aceasta baza consistenta ci ofera mult mai mult copiilor cu ajutorul profesionistilor care lucreaza in cadrul gradinitei, tinand cont de cele mai eficiente influente in domeniul educational la nivel mondial. Astfel, copiii se bucura de metodologie moderna, de o invatare relaxata si distractiva prin joc si buna dispozitie percepand gradinita ca pe un mediu prietenos si interesant in care isi doresc sa revina zilnic pentru a reintalni persoanele dragi de care se ataseaza: educatoarele, ingrijitoarele si colegii de gradinita.

Modalitatile de lucru la care apeleaza educatoarele gradiniteti Start for Kids sunt interactive, stimuland copiii sa-si dezvolte gandirea si personalitatea in stilul propriu si individual. Personalul gradinitei ii sprijina sa descopere lumea din jur si pe ei insusi, sa exploreze, sa incerce si sa reuseasca, fara a le impune nimic fortat.

Pe langa experienta vasta si calificarea pe care o are personalul gradinitei Start for Kids, un lucru deloc de neglijat este acela ca intotdeauna se asigura necesarul de personal astfel incat fiecare copil sa primeasca atentia de care are nevoie si pe care o merita. Niciodata la gradinita Start for Kids personalul nu va fi depasit de situatie din cauza unui numar prea mare de copii in comparatie cu numarul angajatilor. Siguranta si confortul fiecarui copil sunt vitale pentru conducerea gradinitei Start for Kids.

Pe langa pregatirea de exceptie a personalului didactic din gradinita, succesul de care se bucura Start for Kids in educatia copiilor se datoreaza si dotarilor moderne si variate de care dispune gradinita. Copiii gasesc tot ceea ce au nevoie pentru a fi in siguranta, pentru a se simti confortabil si pentru a duce orice activitate educationala la bun sfarsit intr-un mod eficient si totodata placut.

Facilitatile oferite la gradinita particulara Start for Kids din sectorul 1 – BucurestiSporturi recomandate pentru copilul cu varste de gradinita.